Донован Мичъл отбеляза 34 точки, докато Кавалиърс се отдръпнаха късно, за да победят Булс със 109-91
AP News | 2024-01-16 | 04:56:19

КЛИВЛАНД (AP) — Донован Мичъл отбеляза 34 точки, Джарет Алън имаше 10 точки и 14 борби за своя девети пореден дабъл-дабъл , а Кливланд Кавалиърс се оттеглиха късно за победата със 109-91 над Чикаго Булс в понеделник вечер.

Карис Левърт добави 16 точки, седем борби и седем асистенции от пейката, докато Кавалиърс продължиха най-дългата си победа серия за сезона до пет, въпреки че през второто полувреме натрупа преднина от 21 точки.

Коби Уайт направи две наказателни удара в началото на четвъртата четвърт, за да изведе Чикаго напред за единствения път при 81-80 , покривайки серия от 28-6, която започна, след като Кливланд покачи със 74-53 в третия.

Кавалиърс веднага отговориха с 10 поредни точки, пет от Мичъл при удари към коша, и затвориха мача със серия 29-10.

Кливланд направи 20 тройки в рекордните за франчайза 57 опита — сезон на НБА с висока степен на регулиране — като излезе на корта за първи път след победата над Бруклин със 111-102 в Париж на 11 януари.

Уайт вкара 18 точки, а Зак Лавин и Никола Вуцевич имаха по 17 за Булс, които спечелиха две поредни победи като гост. Вучевич и Андре Дръмънд хванаха по 10 борби.

Кливланд е с 10-3, откакто научи, че ще бъде без мощния нападател Евън Мобли (операция на лявото коляно) и пойнтгарда Дариус Гарланд (счупена челюст) до някъде през февруари.

„Евън и Дариус предприемат стъпки в правилната посока и напредват“, каза треньорът на Кавалиърс Дж. Б. Бикерстаф. „Но няма актуализация за датата им на връщане.“

Кавалиърс направиха осем тройки в първия - три от Жорж Нианг - за да изградят предимство от 40-21. Уайт имаше осем точки във втория за Чикаго, който изоставаше с 60-46 на полувремето.

Нападателят на Булс Патрик Уилямс пропусна втория си пореден мач поради болка в десния глезен, която според треньора Били Донован засяга областта на петата .

Булс: Посетете Торонто в четвъртък вечер.

Кавалиърс: Домакин на Милуоки в сряда вечер.